Orthodox Presbyterian Church

DIRECTORY OF THE PRESBYTERY OF MICHIGAN AND ONTARIO
July 2, 2019


UPCOMING MEETINGS

“Stated meetings of presbytery shall be three each year, to be held as follows: the third Friday in January, the last Saturday in April, and the third Saturday in September. All meetings shall convene at 9:00 AM and conclude no later than 6:00 PM that evening” (from the Bylaws).

Saturday September 21, 2019 at Hillsdale OPC, Hillsdale, Michigan
Friday January 17, 2020
Saturday April 25, 2020

Deadlines for committee reports:
January 1 (for the January meeting)
April 15 (for the April meeting)
September 1 (for the September meeting)

WHERE TO SEND FUNDS

General Fund

Kenneth A. Smith, treasurer, smith.3@opc.org
7482 20th Ave.
Jenison, MI 49428-7702
           (Make checks payable to “Presbytery of Michigan and Ontario”)

Church Extension Fund (CHEX)

Jack Vandenberg, treasurer
2298 Warner Dr.
Holland, MI 49424-7649
           (Make checks payable to “Presbytery of Michigan and Ontario CHEX Committee”)

Diaconal Fund

Joanne Van Dyke, treasurer, joannevandyke@gmail.com
944 52nd St. S.W.
Wyoming, MI 49509-9725
           (Make checks payable to “MI-ONT Diaconal Committee”)

Great Lakes Hub-Spokes Committee

Committee on Foreign Missions
The Orthodox Presbyterian Church
607 N. Easton Rd., Bldg. E
Willow Grove, PA 19090-2539
           (Make checks payable to “Committee on Foreign Missions,” earmarked for “Great Lakes Hub-Spokes”)

Student Aid Fund

Joanne Van Dyke, treasurer, joannevandyke@gmail.com
944 52nd St. S.W.
Wyoming, MI 49509-9725
           (Make checks payable to “Student Aid Fund”)

OFFICERS

Moderator: Bob Van Manen, vanmanen.1@opc.org
Clerk: Ken Smith, smith.3@opc.org
Assistant clerk: Stephen Pribble, pribble.1@opc.org

COMMITTEES

Bills and Overtures: Doug Felch (2020); Ken Smith (2021); Robert Van Manen (chairman, 2021) – “shall consist of three presbyters”

Candidates and Credentials: Drew McGinnis, chairman (Harvest, 2022); Everett Henes (2022); Craig Baker (ruling elder, Cedar, 2021), Bruce Buchanan (2021), Doug Felch (2020), John Currie (2020) – “at least five members, two being ministers and two being ruling elders”

Christian Education: David Sarafolean (2021), Darryl Hart (ruling elder, Hillsdale, 2021); Rodney Thole (chairman, 2020) – “Shall consist of three presbyters (at least one being a minister)”

Church Extension: Ralph Rebandt, chairman (2021); David Raih (ruling elder, Spencer Mills, 2021); Steve Igo (2021); Jim DeRuischer (ruling elder, New City Fellowship, 2020); Doug Doll (2020); Alan Quick (ruling elder, Komoka, 2021) – “Shall consist of three ministers and three elders”

Church Visitation: Larry Wilson (2020); Neil Stewart (2021), Vern Picknally (2021); Jeff Wilson (2020); Tony Blair (adjunct) – “Shall consist of four presbyters”

Diaconal: John Belden, chairman (2022); Lynne Hunter (elder [and deacon], Harvest, 2020); Jonathan MacLennan (deacon, Komoka, 2021); Doug Vos (deacon, Oakland Hills, 2022) – “Shall consist of three deacons and a minister; one deacon is to be elected each year and the minister once every three years”

Ecumenicity: Alan Flowers, chairman (2021); Doug Bylsma (2022); Dan Lipsy (ruling elder, Lansing, 2020) – “Shall consist of two ministers and one ruling elder”

Foreign Missions: Matthew Barker, chairman (2022); David Van Dyke (ruling elder, Cedar, 2020); Ed Lewis (ruling elder, Brighton, 2021) – “Shall consist of at least three presbyters, at least one of which shall be a minister, and at least one member of the Hub-Spokes Committee(s) within our regional church”

Ontario: Jorge Barros, Doug Bylsma, Bryan Dage, John Ferguson, Gerry Mynders, Neil Stewart – (to report only at the January stated meeting) (no elections)

Presbyterial Membership: Martin Novak, chairman (2021); Bryan Dage (2022); Michael Kooy (2020) – “Shall consist of three presbyters”

Sessional Records: Markus Jeromin, chairman (2021); Mark E. DeKorne (2021); Henry Veldman (ruling elder, Little Farms, 2020) – “Shall consist of three presbyters, including at least one minister and at least one ruling elder (each from different sessions)”

Spring Offering Committee: John Belden, convener – “shall consist of the chairmen from each of the following committees: CHEX, Foreign Missions, Christian Education, and Diaconal; shall normally report at the January meeting” (no elections but membership changes as appropriate)

Youth: Vern Picknally, chairman (2021); Jonathan Landry Cruse (2021); Everett Henes (2020) – “Shall consist of three members of the regional church (at least one being a presbyter)”

INDIANA

Merrillville

Mission OPC
P.O. Box 10091
Merrillville, IN 46411
Church Phone: 219-488-9252
Meeting location:
Indiana Wesleyan University-Merrillville
8415 Georgia St.
Pastor: Ryan Cavanaugh (Rochelle), pastor@missionchurchopc.org
Service: 11:00 a.m., Bible study following

Walkerton

GRACE REFORMED CHURCH
700 Van Buren St.
Mail: P.O. Box 105, Walkerton, IN 46574-1127
574-586-7022
Pastor: Matthew W. C. Barker (Hilary), barker.1@opc.org
Clerk of session: Dan Zylstra, dan.zylstra@comcast.net
Elders: Perry M. Smith, perry.smith@gracewalkerton.org
            David B. Tessner, dave.tessner@gracewalkerton.org
Services: 10:10 a.m. and 1:00 p.m.
Sunday School: 9:00 a.m.

MICHIGAN

Ada

REDEEMER PRESBYTERIAN CHURCH
8605 E. Fulton St.
(Mail: P.O. Box 865, Ada, MI 49301-0865)
Phone: 616-682-0800; church e-mail: dcarlson@redeemer-opc.org
Interim Pastor: Jonathan Loerop (Jessica), jmloerop@outlook.com
215-510-9779
Associate pastor: Daniel W. Adams (Nora), dadams@redeemer-opc.org
806-676-3470
Clerk of session: Phil Admiraal, philipadmiraal@gmail.com
Services: 9:30 a.m./5:00 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.

Brighton

COVENANT PRESBYTERIAN CHURCH
Meeting at Spencer Elementary School, 10639 Spencer Road just east of Old U.S. 23
P.O. Box 556, 48116-0556
810-599-4232
Pastor: Douglas B. Doll (Belinda), doug.doll@att.net
1661 Woodlake Cir., 48116-2063
810-599-4232
Clerk of session: Ed Lewis, elewis59@rocketmail.com
Service: 10:00 a.m.; Sunday School: 11:30 a.m.

Central Lake

CHAIN-O-LAKES
3711 Ellsworth Rd., 49622-9726
Pastor: Bruce G. Buchanan (Donna), buchanan.2@opc.org
1950 Clark Rd., Central Lake, MI 49622-9221
231-544-8128
Clerk of session: Mark DeKorne
Services: 9:30 a.m. and 7:00 p.m.; Sunday School: 10:50 a.m.

Coopersville

LITTLE FARMS CHAPEL
2518 Arthur St., 49404
616-677-6170
Pastor: Bob Van Manen (Sandy), vanmanen.1@opc.org
12582 24th Ave., Marne, MI 49435-9712
616-677-2087
Clerk of session: Hank Veldman, hankveldman@yahoo.com
Elders: Douglas De Vos
            William Hovinga
            Ken Lieffers
            Tom Lucas
            Hank Mulder
Services: 9:30 a.m./5:30 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.

Farmington Hills

OAKLAND HILLS COMMUNITY
37150 West Eight Mile Road (no mail)
Pastor: Ralph A. Rebandt II (Carol), rebandt.1@opc.org
20806 Deerfield, Farmington Hills, MI 48335-4821
248-921-3411
Clerk of session: John Frith, jgfrith@aol.com
Deacon: Doug Vos, doug.vos@gmail.com
Services: 11:00 a.m., 6:00 p.m.; Sunday School: 9:45 a.m. (call for mid-week schedule)

Fremont

BETHEL REFORMED
203 East Main St.
Pastor: Vern Picknally (Olena), picknally.1@opc.org
515 E. Pine St.
Fremont, MI 49412-1739
231-245-6601
Services: 9:30 a.m./5:00 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.; Wednesday evening Bible study—please call

Gowen

SPENCER MILLS
12710 17 Mile Rd., 49326-9419
616-754-7832
Pastor: Alan M. Flowers (Lisa), flowers.1@opc.org
8204 Crestview Dr.
Greenville, MI 48838-8162
616-225-8727
Clerk of session: David Raih, davidandruth77@gmail.com
Services: 9:30 a.m./5:45 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.

Grand Rapids

NEW CITY FELLOWSHIP
700 Burton St. S.E.
616-427-3088
Pastor: Mika D. Edmondson (Christina), medmond3@calvinseminary.edu
1901 Clearbrook St. SE
Grand Rapids, MI 49508
616-481-7213 (cell)
Administrative Assistant: admin@newcitygr.org
Clerk of Session: Harold Schnyders, hsschnyders@att.net
Elder: Jim DeRuischer
Service: 10 a.m.

REFORMATION
Meeting in Willow East at the Prince Conference Center
Mail: P.O. Box 39
Grandville, MI 49468
Contact: Dr. David Noe, davidcnoe@gmail.com, 616-481-8692
Morning Study 10 a.m.
Afternoon Worship 4:30 p.m.

WESTSIDE BIBLE FELLOWSHIP
507 Broadway Ave. N.W.
Grand Rapids, MI 49504
(616) 706-2198
Stated Supply: Bruce Kuiper, bruce@gracelegacybuilders.org
Stated Clerk: Rod Thole thole.rod@gmail.com
Service: 5:30 p.m.

Hillsdale

HILLSDALE
44 Monroe St. (no mail)
Mail: P.O. Box 236, Hillsdale, MI 49242-0236
Pastor: Everett A. Henes (Kimberly), henes.1@opc.org
66 E. South St., Hillsdale, MI 49242-1845
517-437-4462
Elders: Dr. Richard Gamble
            Dr. Chris Hamilton
            Dr. Darryl Hart
            Dr. John Somerville
Services: 10:00 a.m. and 6:00 p.m.

Holland

NEW LIFE FELLOWSHIP
12960 James St., Holland, MI 49424
Pastor: Martin A. Novak (Bonnie), novak.1@opc.org
2725 Meadow Dr., Zeeland, MI 49464-9025
616-748-2500
Clerk of session: John McGeehan, john.a.mcgeehan@gmail.com
Service: 10:00 a.m., Sunday School 9:00 a.m. (Sept.–May)

Jenison

CEDAR
2025 Baldwin St.
616-669-9151
Pastor: Stephen W. Igo (Lynn), igo.1@opc.org
7471 Woodcliff Drive, Hudsonville, MI 49426-9167
616-308-4799
Associate pastor: Michael D. Knierim (Ethyl), mjknierim@gmail.com
6446 Paris Ave., S.E., Grand Rapids, MI 49548-6940
616-610-2920
Clerk of session: David Van Dyke, drvandyke6@aol.com
Services: 9:30 a.m./5:30 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.

Kalamazoo

COMMUNITY
2131 Alamo Ave., 49006-1604
269-345-0225
Pastor: Jonathan Landry Cruse (Kerri Ann), jcruse@kalamazoocpc.org
818 Weaver Ave., 49006
814-932-6630
Clerk of session: Charles Ybema, ckybema@gmail.com
Services: 10:00 a.m./6:00 p.m.; Sunday School: 11:15 a.m.

Kentwood

MEADOW SPRINGS COMMUNITY
Meeting at Wedgewood Christian Youth and Family Services
3300 36th St. S.E. (no mail)
Pastor: Gerald J. Neumair (Barbara), neumair.1@opc.org
1811 Jeffrey St., S.E., 49508-6425
616-455-5672
Clerk of session: Chris Neumair, chrisneumair@yahoo.com
Elder: Vito Lomonaco, vitoplomonaco@gmail.com
Service: 10:00 a.m.; Sunday School: 11:30 a.m.

Lansing

GRACE
1301 W. Wieland Rd., 48906-1895
Pastor: Stephen A. Pribble (Norma), pribble.1@opc.org
2009 Loraine Ave., Lansing, 48910-8731
517-703-3291
Clerk of session: Stephen Pribble, pribble.1@opc.org
Elders: Aaron Klawuhn, ajklawuhn@yahoo.com
            Paul Moots, pkmoots@gmail.com
            Dan Lipsy, danlipsy@gmail.com
Services: 11:00 a.m./5:00 p.m. (call for location); Sunday School: 10:00 a.m.

Manistee

PROVIDENCE, meeting at the Dial-a-Ride Building, 180 Memorial Dr. (no mail), ppcopcmi@gmail.com
Pastor: Michael Alan Kooy (Susan), mkooy15@gmail.com
430 2nd St., Manistee, MI 49660
603-915-6755
Elders: Dennis Sullivan, dsengineer1@hotmail.com
            James Johnson, jimjohnson288@sbcglobal.net
Services: 10:15 a.m./6:30 p.m.; Sunday School: 9:00 a.m. (except summer)

Metamora

PILGRIM
58 W. High St., 48455-9785
810-678-2171
Pastor: John W. Belden (Sara), johnwbelden@gmail.com
50 W. High St. Metamora, MI 48455-9785
910-409-7446
Clerk of session: Allan James, allan5.james5@gmail.com
Elder: Ernie Monroe, E2Monroe@aol.com
Services: 11:00 a.m./6:00 p.m.; Sunday School: 9:45 a.m.

Midland

CHRIST COVENANT
2821 Ashman St., 48640-4408
Pastor: David Sarafolean (Rhonda), sarafolean.1@opc.org
989-839-6563
Elder: Wes Reynolds, session2wes@reynoldsplanet.org
Elder: Andy Cammenga, agcsession@att.net
Services: 9:30 a.m./6:00 p.m.; Christian Education at 11:00 a.m.

Rockford

ROCKFORD SPRINGS COMMUNITY
5815 14 Mile Rd. N.E., 49341-9718
616-696-3656
Pastor: David Vander Meer (Carol), DAVEAVM@gmail.com
11775 Crystal Ridge Dr. N.E.
Sparta, MI 49345
616-970-1078
Clerk of session: Tom Moerdyke: twm10054@hughes.net
Service: 9:30 a.m./6:00 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.

Southfield

PROVIDENCE
18451 W. 10 Mile Rd., 48075-2614
248-547-9585
Pastor: Jeffrey B. Wilson (Heidi), wilson.3@opc.org
1317 West Blvd., Berkley, 48072-2082
248-547-1779
Evangelist: C. Adam Ostella (Amy), bassreeves@icloud.com
888 Harsough St.
Plymouth, MI 48170
248-679-2561
Clerk of session: Ronald Mills
Elders: George Kelly
            Michael Roberts
Deacons: Terry Benjamin
            Don Cowles
            Mike Komer
Service: 10:00 a.m.; Sunday School: 11:30 a.m.

Wyoming

HARVEST
930 52nd St. S.W., Wyoming, 49509
616-261-0327 (church office)
Pastor: Dale A. Van Dyke (Joanne), pastor@harvestopc.org
944 52nd St. S.W., Wyoming, MI 49509-9725
616-617-2434 (cell)
Associate Pastor: Wayne M. Veenstra (Suzanne), wayne.veenstra@harvestopc.org
4813 Havana Ave.
Wyoming, MI 49509
616-334-8798
Associate Pastor: Michael J. Schout (Naomi), mikeschout@gmail.com
587 Alice Ave.
Zeeland, MI 49464
616-401-3203
Clerk of session: Don McCrory, clerk@harvestopc.org
Elders: Dale Bekkering
            John Davies
            Andrew Gent
            Todd Huizinga
            Don McCrory
            Drew McGinnis
            Ed Pearce
            Greg Salazar
            Mark Scholten
            Michael Schumaker
            Dean Ter Haar
            Ken VanderMolen
            Steve Vanderwey
            Adam Vedra
Services: 9:30 a.m./5:30 p.m.; Sunday School: 11:00 a.m.

Ministers

Timothy L. Bero, bero.1@opc.org
928 N. Drake Road
Kalamazoo, MI 49006-2660
269-344-0474
Retired

Norman De Jong (Wilma) dejong.1@opc.org
6527 Leisure Creek Dr. SE
Caledonia, MI 49316-8963
616-541-7084
Emeritus

Lap Q. Duong (Laurie), duong.2@opc.org
1552 Maplehollow St. SE
Kentwood, MI 49508-4644
616-856-0764 (cell)
Without call

Douglas A. Felch (Susan), felch.1@opc.org
3050 Grenada Dr. S.E.
Grand Rapids, 49546-5721
616-240-9424
Retired

Kenneth J. Hovingh (Barb), veritas66@allcom.net
6132 Pebble Dr.
Allendale, MI 49401-9784
231-510-4674
Emeritus

Larry Johnson (Sarah), lstsmbj@gmail.com
2785 24th Ave.
Hudsonville, MI 49426-9603
605-254-3450 (cell)
Emeritus

Jeffrey P. Shamess (Jennifer), jshamess7@gmail.com
6120 Hanna Lake Ave. S.E.
Caledonia, MI 49316
616-901-5022 (cell)
Evangelist

Kenneth A. Smith (Peggy), smith.3@opc.org
7482 20th Ave., Jenison, 49428-7702
616-667-3559 (H), 616-457-0050 (O)
Teacher of the Word, Biblical Counseling Center, Jenison

Rodney S. Thole (Nancy), thole.1@opc.org
35 Sunset Hills S.W.
Grand Rapids, MI 49534-5804
616-340-8227
Retired

Terry F. Thole (Karen), thole.3@opc.org
3927 Harmon Dr.
Fremont, MI 49412-9663
231-335-5116
Retired

Larry E. Wilson (Holly), wilson.4@opc.org
9198 Cottonwood Dr.
Jenison, MI 49428-9514
616-797-8189
Emeritus

ONTARIO, CANADA

Beamsville

LIVING HOPE, meeting at
Great Lakes Christian High School, 4875 King Street (no mail)
Pastor: Doug Bylsma (Kristi), dkbylsma@gmail.com
5132 Crimson King Way, Beamsville, ON L0R 1B8
905-563-0975
Elders: Michael Short, michael.short9@gmail.com
            Neil Stewart (adjunct), neilstew1964@gmail.com
Services: 9:30 a.m., 3:30 p.m.

London

COVENANT, meeting at 10246 Glendon Dr., Komoka (no mail)
519-672-1674
Pastor: John R. Ferguson (Lori), ferguson.1@opc.org
271 Quaker Lane, RR # 2, Ilderton, ON N0M 2A0
519-666-2270
Elders: Alan S. Quick, asquick@rogers.com
            Jim van't Voort, jimvv@start.ca
Deacons: John MacLennan, Johnathon.MacLennan@lhsc.on.ca
            Nathan McLaren, fourmclarens@bell.net
Services: 10:00 a.m. and 5:00 p.m.
Sabbath School: 11:45 a.m.

Meaford

EMMANUEL
Meeting at Meaford Hall, corner of Sykes St. N. & Nelson St. E. (mail to pastor)
Pastor: Bryan D. Dage (Heidi), BryanDage@gmail.com
736062 West Back Line RR7
Markdale, ON N0C 1H0
519-619-2252
Service: 10:30 a.m.

Sheffield

GRACE COVENANT CHURCH, 1260 Sheffield Road
Mail: Box 12-4, Sheffield, ON L0R 1Z0
Pastor: Neil Stewart (Claire), neilstew1964@gmail.com
P.O. Box 309, 41 Edward Ave., St. George, ON N0E 1N0
226-388-4716
Clerk of session: Neil Stewart, neilstew1964@gmail.com
Elders: Barry Everts, beverts@silomail.com
            Bill Kroesbergen, bkkroes@gmail.com
Deacons: Gary Everts
            Ray Halma, rhalma000@sympatico.ca
Services: 10:00 a.m. and 4:00 p.m.
Sunday school: 12:00 noon
Prayer meeting/Bible study: 7:45 p.m. Wednesday

Ministers

Jorge Barros (Carmen), barros.1@opc.org
1349 Northmount Ave.
Mississauga, ON L5E 1Y4
905-271-5396
Without call

Gerry Mynders (Marja), mynders.1@opc.org
69 Kara Lane
Tillsonburg, ON N4G 5M2
519-688-5365
Without call

OUT OF BOUNDS

John Currie (Rhonda), jcurrie@wts.edu
440 Roslyn Ave.
Glenside, PA 19038-3607
215-520-9779
Professor, Westminster Theological Seminary, Philadelphia

Markus Jeromin (Sharon Ruth), jeromin.1@opc.org
Short-term missionary in Uruguay

Glenn D. Jerrell (Kathie), glenn@jerrell.org
1108 Edenbridge Way, Knoxville, TN 37923
574-910-7339
Retired

Benjamin W. Johnson (Rebecca), bennbex@hotmail.com
Missionary with Serge, Thailand

Roger W. Schmurr (Susan), schmurr.1@opc.org
2378 Coventry Ct. N.W.
Cleveland TN 37312-2551
423-458-4627
Emeritus

LICENTIATES

Eric Cuer de Andrade (Viviane), eric.ipb@hotmail.com
920 52nd St. S.W.
Wyoming, MI 49509
616-334-7372
Church: Harvest
Taken under care 4-28-2018

Andrew M. Farr, afarr775@gmail.com
1060 Ball Ave. N.E. Apt. 216
Grand Rapids, MI 49505-6414
864-640-0389
Church: Redeemer, Ada
Taken under care 9-17-2016
Licensed 4-28-2018

N. Adam Harris (Joy), adam900@gmail.com
4435 Glen Ross Rd.
Frankford, ON K0K 2C0
226-377-4098
Church: Covenant, Komoka
Taken under care 9-16-2017
Licensed 4-28-2018

Dr. David C. Noe (Tara), davidcnoe@gmail.com
3033 Vassar St. S.E.
Grand Rapids, MI 49506-5126
616-481-8692
Church: Hillsdale
Taken under care 5-16-2008
Licensed 9-16-2017

UNDER CARE

Tanner Beebe, tanner.j.beebe@gmail.com
1229 Emerald Ave. N.E.
Grand Rapids, MI 49505-5224
608-732-7492
Church: New City Fellowship
Taken under care 4-25-2015

Andrew S. Bekkering (Anessa), thebekkerings@gmail.com
1056 Adams St. S.E.
Grand Rapids, MI 49507
616-826-4111
Church: Harvest
Taken under care 9-16-2017

Darryl A. Bradford, Jr. (Kelli), darryl.bradford@yahoo.com
7088 Brooklyn Ave. S.E.
Grand Rapids, MI 49508-7426
248-388-9342
Church: New City Fellowship
Taken under care 1-19-2018

Benjamin S. Campbell (Joelle), benjaminscampbell@outlook.com
2927 Leonard St. N.E. Apt. 11
Grand Rapids, MI 49525-5812
719-209-9442
Church: Harvest
Taken under care 4-27-2019

Michael S. Durant, unkllfysch@yahoo.com
437 1st St. N.W. Apt. B
Grand Rapids, MI 49504-5281
269-339-1441
Church: Cedar
Taken under care 9-20-2014

Michael David Emmanuel, memmanuel84@gmail.com
30 Flynn Ct.
St Catharines, ON L2S 4E1
289-588-4957
Church: Living Hope, Beamsville
Taken under care 1-19-2018

David M. Garrett (Hope), dgarrett831@gmail.com
12433 White Creek Ave.
Cedar Springs, MI 49319-9476
631-559-6181
Church: Rockford Springs Community Church
Taken under care 9-15-2018

Seob Kim, seobkim0221@gmail.com
1060 Ball Ave. Apt. 213
Grand Rapids, MI 49505-6414
616-228-2310
Church: New City Fellowship, Grand Rapids
Taken under care 1-20-2017

Kenneth Allen Kruchkow (Mandy), kenandmandys@gmail.com
6423 Old York Rd.
Philadelphia, PA 19126
248-599-1091
Church: Oakland Hills
Taken under care 1-16-2015

Joshua P. Lamb (Rachel), joshua.lamb@prts.edu
3522 Marine St. S.W.
Grandville, MI 49418-1461
616-206-6963
Church: Harvest
Taken under care 1-19-2018

Soo Bin Lee (Sarah Yoon), sblees@gmail.com
1060 Ball Ave fl214
Grand Rapids, MI, 49505
917-864-1010
Church: New City Fellowship
Taken under care 9-15-2018

Eduardo Mercado (Hillary), eddiemercado1994@gmail.com
1436 Linwood St. S.E.
Grand Rapids, MI 49507
224-733-7063
Church: New City Fellowship
Taken under care 9-15-2018

Greg Salazar (Christie), greg.salazar@prts.edu
7388 Tory Dr.
Hudsonville, MI 49426-9049
407-388-8756
Church: Harvest
Taken under care 1-19-2018

Marc R. Scaturro (Ruth), marc.scaturro@gmail.com
1625 Bear Valley Pkwy. E6
Escondido, CA 92027
616-560-7120
Church: Harvest
Taken under care 9-20-2014

Joshua H. Smith, joshua.h.smith@hotmail.com
3333 East Beltline Ave. N.E. #204
Grand Rapids, MI 49525
512-584-5794
Church: New City Fellowship
Taken under care 4-28-2018

Nicholas Jon Thompson (Tessa), nicholasjonthompson@gmail.com
1615 Bradford St. N.E.
Grand Rapids, MI 49503-1321
630-740-6194
Church: Harvest
Taken under care 1-19-2018

Brennen K. Winter (Tiffany), brennenwinter3@gmail.com
918 Hall St. S.E.
Grand Rapids, MI 49507
248-679-2561
Church: Harvest
Taken under care 9-16-2017


PMO Home